XXIV. LEŠETÍNSKÝ FAŠANK

16. 01. 2024

v sobotu 3. 2. 2024 od 10.00 hodin na Lešetíně ve Zlíně

LETOŠNÍ TÉMA „Kola, kam se podíváš“

Přijměte naše pozvání na tradiční masopustní veselici v centru Zlína s vystoupením hudebních a folklorních souborů, průvodem masek, zabijačkou, ukázkou lidových řemesel, atrakcemi pro děti apod. Lešetínský Fašank se koná na třech ulicích; Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.

Masopustní veselice, která je stále více oblíbená mezi místními obyvateli začíná od 10.00 hodin na ulici Kvítková, Lešetín I před Hospůdkou U Kovárny a Lešetín II na parkovišti hotelu Baltaci ve Zlíně. Ulice budou průchozí přes dvůr Hospůdky U Kovárny.

Kromě tradičního maškarního průvodu, který prochází ulicí za velké podpory tamních obyvatel, můžete shlédnout i pochovávání basy a vyhlášení soutěže o nejlepší masku.

V ulicích jsou k dispozici dva pivní stany s občerstvením a dvě hudební scény, na kterých vystoupí folklorní soubory a hudební skupiny nejen ze zlínského regionu. Dále mohou návštěvníci ochutnat pravou domácí zabijačku a podívat se na práci uměleckých kovářů a jiných řemeslníků. Připraveny budou také stánky s občerstvením.

Buďte v obraze a sledujte událost na facebooku.

Těšíme se na Vás.